Blog Spark Media

0

SparkCloud to nowe oprogramowanie i usługa w portfolio Agencji Reklamowej Spark Media. Przeznaczone jest głównie dla firm posiadających rozproszone działy marketingu i sieci sprzedażowe. Pozwala ono na synchronizację i współdzielenie plików „w chmurze” pomiędzy wszystkimi zalogowanymi lub wybranymi użytkownikami. Dzięki temu, ważne pliki firmowe są dostępne zawsze na czas, z każdego miejsca na świecie i na każdym urządzeniu. 

Oznacza to, że twoje dane będą:

  • bezpieczne – ponieważ wszystkie aktualne pliki są synchronizowane z innymi użytkownikami i są dodatkowo przechowywane „w chmurze” (na centralnym serwerze oraz u użytkowników),
  • zawsze aktualne – ponieważ aktualizacja jednego pliku oznacza pobranie i podmienienie jego zawartości w chmurze oraz u innych użytkowników,
  • zawsze dostępne – ponieważ pliki są synchronizowane z wybranym katalogiem automatycznie ale również dostępne są przez przeglądarkę www po zalogowaniu się z dowolnego urządzenia,
  • wersjonowane – nadpisując plik, nie tracisz wcześniejszych informacji, które były w nim zawarte,
  • hostingowane w Polsce, na Twoim serwerze lub stronie www, co oznacza że nikt oprócz Ciebie i Twoich współpracowników nie będzie miał dostępu do danych, które przechowujesz „w chmurze”.

Jak SparkCloud może polepszyć produktywność w mojej firmie?

Dzięki temu, że wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą współdzielić te same informacje i poprawiać je – Twój zespół zostanie zwolniony z informowania każdego pracownika czy handlowca o:

  • zmianach w regulaminach, umowach, czy cennikach
  • raportach sprzedażowych (mogą one być dostępne tylko dla wybranych użytkowników)
  • zmianach w plikach graficznych i tekstowych dotyczących całej firmy jak CI, logotypy, katalogi, ulotki – dzięki Spark Cloud istnieje możliwość stworzenia centralnego, zawsze aktualnego repozytorium takich informacji
Lista plików i katalogów po zalogowaniu się

Lista plików i katalogów po zalogowaniu się

Jak obsługiwać SparkCloud?

Obsługa SparkCloud jest bardzo prosta. System umożliwia dostęp do plików na kilka sposobów. Najprostszym z nich jest zainstalowanie na komputerze specjalnego folderu, gdzie automatycznie będą pojawiały się najnowsze pliki, a wszystkie zmiany wprowadzone przez nas do plików, które tam się znajdują będą automatycznie umieszczane „w chmurze”. SparkCloud jest dostępny dla wszystkich najpopularniejszych systemów operacyjnych takich jak Windows, MacOSX i Linux.

Aplikacja dostępna na wielu systemach

Aplikacja dostępna na wielu systemach

Całość jest również dostępna przez przeglądarkę internetową, po zalogowaniu się, z dowolnego miejsca i urządzenia. Mamy więc kontrolę nad plikami z domu, z biura i w podróży, na dowolnym sprzęcie na którym aktualnie pracujemy (telefonie, tablecie, desktopie).

Istnieje również możliwość pobrania i zainstalowania aplikacji na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Jakie jeszcze udogodnienia oferuje SparkCloud?

Dzięki temu, że aplikacja SparkCloud jest dostępna z przeglądarki internetowej, użytkownik ma możliwość instalowania oraz uruchamiania różnych wewnętrznych aplikacji, ułatwiających dostęp i pracę z różnymi rodzajami danych. Najpopularniejsze z nich zebraliśmy poniżej.

Edytor tekstu

Umożliwia edytowanie tekstu jednocześnie przez wielu użytkowników, bez pobierania i wysyłania z powrotem dokumentu. Całość operacji na pliku można wykonać w przeglądarce internetowej, monitorując które fragmentu pliku zostały dodane przez użytkowników. Program współpracuje z plikami stworzonymi w popularnych pakietach biurowych takich jak MS Office oraz Libre Office.

Edytowanie dokumentu z pakietu office

Edytowanie tekstu tego artykułu – dokumentu z pakietu Libre Office

Galeria obrazków

Galeria obrazków umożliwia łatwy, szybki i wizualny dostęp do grafik przechowywanych „w chmurze”. Niezależnie gdzie zapiszesz obrazki, będą one dostępne w galerii, odpowiednio pogrupowane i przedstawione za pomocą wyraźnych miniatur.

Galeria obrazków

Galeria obrazków – przykładowe obrazy z serwisu Fotolia

Widok dokumentów PDF

Podobnie jak w przypadku edytowania plików tekstowych, oprogramowanie umożliwia otwieranie i przeglądanie plików PDF bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Użytkownik nie musi więc ściągać pliku i uruchamiać programu zainstalowanego na komputerze czy urządzeniu mobilnym.

Podgląd pliku PDF

Podgląd pliku PDF

Menedżer aktywności

Korzystając z menedżera aktywności, administrator na bieżąco widzi jakie pliki i kiedy są zmieniane „w chmurze”. Dzięki temu informacje na temat operacji na plikach są dostępne od ręki i umożliwiają szybszą korektę i ewentualne poprawki do zawartości plików.

Podgląd aktywności

Podgląd aktywności

Skontaktuj się ze SPARK MEDIA