Blog Spark Media

0

SPARK MEDIA pomoże Ci stworzyć Twój sklep internetowy i doradzi, jakie funkcjonalności użyć oraz które oprogramowanie wybrać. Tworząc sklepy internetowe dla rożnych branż, zawsze kierujemy się indywidualnym potrzebami klienta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze platformy służącej do prowadzenia sklepu?

Oprogramowania do prowadzenia sklepów internetowych, na których pracujemy w SPARK MEDIA ;)

 • MAGENTO

Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych platform służących do prowadzenia sklepu internetowego, dlatego korzystają z niej jedynie duże sklepy, z dużą ilością produktów (dużo transakcji, raportów dot. sprzedaży, rekordów, rozbudowane systemy analiz oraz zarządzania produktami). Najistotniejszą rzeczą jest to, że umożliwia prowadzenie kilku sklepów jednocześnie i zarządzania nimi z wyłącznie jednego panelu administracyjnego.

Dodatkowym atutem jest nieograniczona możliwość rozbudowy architektonicznej strony. Magento posiada bardzo dobre wsparcie techniczne (w języku angielskim i polskim) oraz jest przyjaźnie napisany pod kątem optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych (SEO), czyli pozycjonowania strony.

Tak rozbudowana platforma wymaga większych parametrów serwera. Minusem Magento jest to, że nie wiele serwerów jest w stanie sobie poradzić z tą platformą. Dlatego też, w tym wypadku, dysponujemy okrojoną listą firm hostingowych. Co więcej, zrobienie prostej rzeczy w administracji może nie być tak oczywiste, jakby się wydawało, czasem potrzebne jest przeszkolenie w obsłudze panelu. Magento nie posiada również dużego wsparcia z social media.

Zobacz demo.

 • PRESTASHOP

PrestaShop jest jedną z najbardziej popularnych platform ecommerce dedykowanych dla średnich firm. Jest to dość prosta w obsłudze, dlatego też proponujemy ją firmom średnim i małym, rozpoczynającym dopiero swój biznes, jeśli prognozują rozwojowo. PrestaShop posiada bardzo intuicyjny interfejs, jest łatwy w modyfikacji grafiki. Oprócz wbudowanych już funkcjonalności (które oczywiście nie dorównują tym w Magento, ale są w zupełności wystarczające), można doinstalować brakujące lub zlecić ich wykonanie NAM ;) Dodatkowym atutem jest wbudowany system indeksacji strony, który zajmuje się porządkowaniem informacji.

Minusem jest na pewno konieczność częstej aktualizacji sklepu ze względu na ciągle udoskonalanie oprogramowania (funkcja automatycznej aktualizacji jeszcze nie występuje w PrestaShop).

Mimo to, PrestaShop jest bardzo wydajną platformą – Demo możliwości PrestaShop

 • WOOCOMMERCE

Jest to system proponowany małym sklepom (start up’om) oparty o WordPress. Wersja dostępna jest w języku polskim, choć wciąż część pól jest w wersji angielskiej. WooCommerce posiada wiele wbudowanych form płatności takich jak PayPal, karta kredytowa, przelew bankowy, płatność przy odbiorze.

Ponad to, jest bardzo elastyczny, dzięki możliwościom podłączenia różnych wtyczek czy zmian szablonów (bardzo duża baza wtyczek i szablonów). Link do demo WooCommerce.

Zarządzanie dużym sklepem przy użyciu WooCommerce może być trudne. Dlatego przy dużej ilości zamówień, produktów lepiej poradzi sobie PrestaShop. WooCommerce będzie za to idealny dla klientów, nie wymagających złożonych raportów sprzedażowych. Co do ilości produktów sprzedażowych na platformie WooCommerce, zdania mogą być podzielone, wszystko zależy od potrzeb – ciekawe informacje w artykule pod linkiem.

00a_haleledhaleled.pl – sklep stworzony w oparciu o oprogramowanie WooCommerce

Jeśli planujesz mieć kilka sklepów internetowych, które będziesz mógł obsługiwać za pomocą jednego panelu – najbardziej sprawdzi się tutaj Magento lub PrestaShop.

Magento
PrestaShop
WooCommerce
Dość skomplikowany panel administracyjnyPrzystępny i łatwy w obsłudze panel administracyjnyŁatwy i intuicyjny panel administracyjny
Możliwość prowadzenia kilku sklepów jednocześnieMożliwość prowadzenia kilku sklepów jednocześnie
Działa na zasadzie licencji Open Source
Panel zarządzania dający sporo opcji w zakresie ustawień
Rozbudowana analiza dzięki integracji z Google AnalyticsGotowe szablony graficzneDomyślnie wbudowane różne formy płatności
Wiele możliwości rozbudowy stronyMożliwość stworzenia indywidualnego projektu graficznego
Dostępna wersja mobilna sklepuZarządzanie magazynem
Wymaga większych parametrów serweraEksport produktów ze sklepu na platformy aukcyjne
Łatwość zmiany kolejności produktów

Fotolia_42693542_Subscription_Monthly_V

Ponad to sklepy internetowe  oparte na tych platformach posiadają liczne funkcjonalności i moduły dostępne w standardzie lub pisane na zlecenie, które można z łatwością implementować:

  • Możliwości rabatowe

  • Różne formy płatności (PayPal, DotPay, karta kredytowa, przelew bankowy, płatność przy odbiorze, płatność ratalna)

  • Możliwość integracji z programami obsługującymi stany magazynowe

  • Możliwość wydruku faktur i listów przewozowych

  • Różne sposoby dostawy

  • Integracja z Google Analytics

  • Produkty wirtualne (np. pliki muzyczne, e-book)

  • Możliwość oceniania produktów (ceneo.pl, skapiec.pl)

  • Kompatybilność z allegro.pl

  • Autorespondery

  • Newslettery

  • Upsales i downsales

  • „poleć znajomym”

  • Wsparcie z social media

  • i wiele wiele innych, które dopiero wymyślimy specjalnie dla Ciebie :)

Dlaczego Open Source?

Głównie pracujemy na rozwiązania Open Source, czyli na tak zwanych otwartych oprogramowaniach. Idea Open Source daje użytkownikom prawo do legalnej ich rozbudowy lub ulepszenia na potrzeby Klientów.

Główne zalety Open Source to:

 • Niezawodność – kod źródłowy pliku udostępniony jest publicznie, a jego użytkownicy sprawdzają go wielokrotnie, co wpływa na szybkie wykrywanie błędów i naprawianie ich;
 • Rozwój – programiści z całego świata uczestniczą w procesie ulepszania plików, co zapewnia szybki rozwój oprogramowań. Koszty ogóle stworzenia sklepu internetowego opartego na oprogramowaniach Open Source’owych, a także dalsze jego prosperowanie, są znacznie zmniejszone w porównaniu do komercyjnych rozwiązań.
Zaproś nas na prezentację do siebie
Skontaktuj się ze SPARK MEDIA