Blog Spark Media

0

Cel

1. Przedstawienie produktów i oferty firmy w intuicyjny sposób.
2. Ułatwienie kontaktu na linii klient – firma.
3. Praktyczna funkcja przydzielania regionów przedstawicielom handlowym z poziomu panelu administracyjnego (back office).
4. Wykonanie strony do dnia rozpoczęcia Targów ( 38 dni roboczych).

Efekty

1. Skrócenie czasu odszukiwania produktów na stronie www poprzez udostępnienie więcej możliwości dodarcia do ofertym.in. wyszukiwarka, slider prowadzący bezpośrednio oferty oraz tagi pomagające w szybszej identyfikacji potrzeb klienta.
2.  Zwieszenie liczby odnośników do Kontaktu  – modułu szybkiego kontaktu (wysuwany widget w stronie), formularzy do szybkich zapytań ze strony głównej i z podstrony produktu.
3. Autoregionalizacja handlowców – administrator strony samodzielnie może wygenerować dowolny obszar na mapie Google i przydzielić go wybranej osobie bez konieczności korzystania bezpośrednio z konta GoogleMaps.
4. Wykonanie strony w 28 dni roboczych.

Opis realizacji serwisu internetowego

Serwis internetowy dla Eres Medical opracowany został w bardzo krótkim czasie. Od podpisania umowy do oddania strony do testów akceptacyjnych minęło zaledwie 28 dni roboczych. Serwis zawierał katalogi produktów, opisy działalności firmy, wyszukiwarkę, tagi pomagające w nawigacji, bread cumbs, mikrodane. Ponadto wersję mobilną zgodną ze standardami RWD (Responsive Web Design) i zasadami Bootstrap.

I etap: Prace koncepcyjne

Prace nad serwisem rozpoczęliśmy od ustalenia priorytetów. Dzięki przydatnemu narzędziu do tworzenia kreatywnych map myśli, byliśmy w stanie na spotkaniach z klientem ustalić dokładnie to co jest dla klienta ważne i to co może być wdrażane później. Im więcej takich elementów tym dokładniej wiemy jak bardzo rozbudowany serwis mamy zrealizować. Metodyka MoSCoW jest idealna do tego rodzaju projektów. Zdecydowanie skraca czas realizacji.

Czas realizacji: 2 dni robocze.

makieta

II Etap: Harmonogramowanie i planowanie prac

Mapa myśli to nie wszystko. W dalszych etapach realizacji projektu wykorzystujemy takie narzędzia jak projekt plannery – programy wykorzystywane do zarządzania projektami. Dzięki wykresowi Ganth’a ustalamy zasoby i czas potrzebny na zrealizowanie konkretnych zadań.

projekt_planner

Takie przestrzenne przedstawienie zadań bardziej obrazuje ile pracy należy włożyć w realizację całości zlecenia. Narzędzie to wykorzystujemy przede wszystkim do projektowania harmonogramów kampanii reklamowych lecz idealnie nadaje się do wszelkich wielopoziomowych projektów trwających pewien dłuższy okres czasu.

Czas realizacji: 2 dni robocze

III Etap: Makietowanie

W momencie gdy mamy już wszystko zaplanowane i rozpisane możemy przystąpić do makietowania każdej podstrony. Makiety funkcjonalne służą przede wszystkim ustaleniu i sprecyzowaniu jakie funkcjonalności mają być uwzględnione na każdej podstronie. Jest to najcięższy do zaakceptowania moment projektu. Klient otrzymuje pliki pdf czy html bez grafiki a jedynie zwykłe kwadraty, prostokąty i kółka. Tak właśnie wygląda makieta – ma być szkicem a nie projektem graficznym. Klient powinien skoncentrować się jedynie na funkcjonalnościach a nie na projekcie graficznym i „kolorowych obrazkach”. Makiety oparte są na Web Usability stąd większość rozwiązań podyktowanych jest standardami i dobrymi zasadami tworzenia stron www. Na podstawie makiet możemy określić co dokładnie powinno znaleźć się w obrębie danej podstrony. Dopiero na podstawie zaakceptowanych makiet, które przejdą niejednokrotnie proces wielokrotnych zmian, możemy przejść do przyjemniejszego etapu.

Czas realizacji: 5 dni roboczych

makieta

IV Etap: Projektowanie graficzne

Etapy od I do IV trwają zazwyczaj ok. 10 dni roboczych. Najbardziej spektakularny etap w procesie tworzenia serwisu internetowego. W tym momencie projekt graficzny tworzony jest na podstawie makiet czyli układów i funkcjonalności elementów podstrony. Grafiki opracowane są na standardach projektowych charakterystycznych dla danych funkcjonalności. Zawsze kładziemy nacisk na elementy, na których najbardziej nam zależy pod względem założonych celów sprzedażowych lub wizerunkowych.

Czas realizacji: 5 dni roboczych

V Etap: Wdrożenie

Zaprojektowane podstrony trafiają w ręce programisty, który z zachowaniem standardów HTML5, PHP, JavaScriptu i jQuery wprowadza w życie wszystkie nasze pomysły i koncepcje. Zazwyczaj stosujemy rozwiązania Open Source lecz nieraz okupione jest to wieloma godzinami pracy poświęconej nad naszymi autorskimi rozwiązaniami. Jak na przykład podczas realizacji strony internetowej dla firmy Eres Medical, gdzie klient miał potrzebę samodzielnego przydzielania obszarów dla przedstawicieli handlowych z poziomu strony internetowej. Nie ma potrzeby logowania na konto Google, nie ma potrzeby przerysowywania mapek z województwami. Z poziomu back office możemy swobodnie definiować dowolny obszar, poligon czy punkt i przydzielać go dowolnemu kontaktowi.

Czas realizacji: 10 dni roboczych

eres_kontakt

VI Etap: Testy akceptacyjne

Etap ten trwa zazwyczaj kilka tygodni i składa się z 2 podetapów. Pierwszy to etap testów wewnętrznych, w którym uczestniczą pracownicy naszej agencji. Sprawdzamy czy komunikaty są odpowiednio czytelne. Czy zachowane są zasady Web Usability. Czas jaki na to przeznaczyliśmy to 20 godzin roboczych. Następnie przechodzimy do etapu drugiego czyli testów akceptacyjnych, w których testerem jest klient. Okres testów przede wszystkim służy do wyłapania wszelkich bug’ów, które mogą ujawnić się dopiero po użyciu wszystkich funkcjonalności serwisu. Gdyby klient nie zdążył w tym czasie wychwycić większość błędów gwarantujemy mu kilkumiesięczny okres rękojmi. Okres ten jest przeznaczony na bezwzględne poprawienie wszystkich zauważonych nieprawidłowości.
W trakcie testów odbywają się również szkolenia z funkcjonalności, wiele działań przeprowadzanych jest wspólnie z pracownikiem naszej agencji.

Dzięki współpracy z klientem i sprawnemu procesowi decyzyjnemu projekt zaawansowanej strony jaką jest strona dla Eres Medical mógł zostać wdrożony w tak krótkim czasie. Założenie umowy obejmowało 38 dni roboczych. Udało się wykonać prace w krótszym terminie dzięki czemu klient zyskał więcej czasu na testowanie.

Przykład firmy Eres Medical pokazuje jak ważne jest aby komunikacja z klientem była sprawna i rzeczowa. Staraliśmy się wszystko wytłumaczyć klientowi przez co nabrał do nas zaufania co zaowocowało naprawdę udaną stroną internetową.

Czas realizacji: 2 dni robocze

Strona internetowa, która powstała w zaledwie 28 dniEres Medical

Jeżeli jesteś zainteresowany nowoczesnym projektem strony internetowej i zależy Ci na krótkim czasie realizacji – skontaktuj się z nami.

Wyślij nam zapytanie i zobacz, co możemy zrobić dla Ciebie. Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń

Skontaktuj się ze SPARK MEDIA